Poslední návštěva: Právě je pát 29. bře 2024 6:54:05


Všechny časy jsou v UTC




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: sob 28. kvě 2011 22:41:05 

Registrován: sob 28. kvě 2011 22:36:35
Příspěvky: 2
Je pravda, že mě teorie cestování v čase fascinují, ale tohle je jedna z nejzajímavějších diskuzí, co jsem za poslední dobu četl :)

Nebudu se k diskuzi vyjadřovat, stejně bych akorát opakoval názory jiných lidí, ale co mě zajímá je, jak k tomu tvůrci přistoupí nyní, když simon ví, že to byl on (tzn. neuvědomí si to až v budoucnosti) a trénuje parkour (doufám, že jsem to napsal správně)? Bude žít s vědomím, že se jednou bude muset vrátit a zemře, NEBO právě budeme přepokládat, že minulost byla změněna a on nyní může žít svůj život a nikam se nevracet?


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: úte 11. říj 2011 10:07:44 

Registrován: úte 11. říj 2011 9:53:38
Příspěvky: 4
Ja se obavam, ze se bude muset vratit... kdyby se nevracel v case, nic z toho by se nestalo (jako treba ve 12 opic nebo Terminatorovi). Takze v soucasnosti se objevil z budoucnosti, ale tim padem se to v budoucnosti takhle stat musi, tedy se i musi vratit. Neumim se lepe vyjadrit a vubec neresim proc je napr. imunni vuci Alishine schopnosti.
Nezabyvam se vyrazne teoriemi o cestovani v case a mozna je to jenom stupidni "holcici" pohled na vec...


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: ned 04. pro 2011 16:53:43 

Registrován: ned 04. pro 2011 16:19:10
Příspěvky: 2
Moje teorie je následující:

Future Simon Alishe lže, když jí říká, že se do něj postupně zamiluje. To Future Simon nemůže vědět, protože v budoucnosti Alisha vůbec nefiguruje, neb zemře kulkou od Gamera. Současný Simon se s její smrtí nemůže srovnat, proto si od Setha koupí schopnost cestování v čase (ne vracení se v čase, jak už poznamenal Ďasík). Vrací se poprvé - chce zachránit Alishu tak, aby se do situace s Gamerem vůbec nedostala. Tím ale zapřičiní, že zemře někdo jiný ze skupiny. Vrací se podruhé - udělá podobnou chybu a zemře někdo jiný, vrací se potřetí, počtvrté, popáté,... což vysvětluje, proč přesně na sekundu ví, co se kdy stane, protože měl možnost to prožívat znova a znova, nespočetněkrát. Všechno zařídí tak, aby se všechno dělo jako původně. Až na to, že zachrání Alishu před kulkou. U toho jí řekne, že se současný Simon stane tím, kým je teď on, až poté, co se Alisha do něj zamiluje. Čili jí vlastně vsugeruje, jak to bude v budoucnosti, i když ani on sám tu budoucnost vlastně nezažil.

A nebo! Při jedněch z těch nepovedených pokusů, kdy se snažil změnit minulost - Future Simon Alishu zachrání a sám pak předstírá svoji smrt. Zpovzdálí pak skrytě pozoruje, jak se Alisha zamilovává do současného Simona, když mu prozradí, že Superhoodie je vlastně on sám. Ti dva jsou spolu, Future Simon pořád potajmu sleduje, jak se situace vyvíjí. Alisha a současný Simon jedou do Las Vegas, kde vyfotí onu fotku. Future Simon si uvědomuje, že jeho existence je teď v podstatě zbytečná, protože vidí, že svého docílil. Tudíž vezme fotku z Las Vegas a vrátí se zpět do chvíle, kdy skáče před Alishu, aby ji zachránil. Řekne jí zase ty věci, že se do něj zamiluje, protože viděl, že se to opravdu stane.

Dává to smysl?:)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: ned 04. pro 2011 17:05:38 

Registrován: ned 04. pro 2011 16:19:10
Příspěvky: 2
Jen jedna věc mi tam pořád nesedí, která je, řekla bych, docela zásadní :D A to, KDO teda zachránil Nathana na kole před zombíkama, KDO zachránil Curtise před udušením, KDO jim hodil buráky, atd. Když teda podle mé teorie se Future Simon vrátil a dbal na to, aby se všechno stalo jako předtím. Čili je musel zachránit někdo jiný in the first place, ne? Když ještě Simon neměl ani tucha, že se vrátí..


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: pon 05. pro 2011 11:09:53 
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. led 2011 15:26:26
Příspěvky: 61
Bydliště: Oujezd
Čas není přímka. Je to spíš taková "wibbly wobbly timey wimey" věc. Mišmaš. Prostě se všechno stalo, tak jak se stát mělo. Asi jako v Červeném trpaslíkovi, kde je Lister svým vlastním otcem :D.

_________________
Můj blog


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: stř 07. pro 2011 0:06:41 

Registrován: čtv 18. úno 2010 18:49:29
Příspěvky: 12
Kolikokoli píše:
Čas není přímka. Je to spíš taková "wibbly wobbly timey wimey" věc. Mišmaš. Prostě se všechno stalo, tak jak se stát mělo. Asi jako v Červeném trpaslíkovi, kde je Lister svým vlastním otcem :D.

Nádherná odpověď, která obsahuje odkazy na dva britský skvělý seriály. :D


Nahoru
Offline Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Všechny časy jsou v UTC


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Český překlad – phpBB.cz