Poslední návštěva: Právě je čtv 28. bře 2024 21:14:37


Všechny časy jsou v UTC




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: čtv 09. pro 2010 13:24:27 

Registrován: sob 04. pro 2010 14:35:05
Příspěvky: 19
Ďasík to si uz podla mna brutalne prehnal :D , transplantacia, ak si to uz tak podrobne pozeral, simon nemal ziadnu jazvu na hrudi ani nic podobne, to ze ma niekto z nich viac schopnosti sa mozno ukaze dalej, ale nezmysel aby bol simon nesmrtelny z buducnosti atd, predsa sa chcel dat upalit aby sa nedalo identifikovat telo to je logicke,


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: čtv 09. pro 2010 13:35:13 

Registrován: pon 06. pro 2010 14:57:57
Příspěvky: 116
Já vím a napsal jsem, že je to šílené a ujeté... :D Ale aspoň s tou Alishou by to sedělo - kdyby měli stejnou schopnost, vyrušili by se navzájem, nemohli by přece být v doživotním tranzu. :) Řeším hlavně tu jeho imunitu na její dotek, protože ta mě fakt štve a nedává mi smysl...

Jinak s tím, že nemá jizvu - good point. Ale i to by se dalo nějak obejít a dovysvětlit, třeba nějakou "plastikou". :D

Jedinou další možností je, jak jsem psal, láska - buď se díky ní stal imunní, nebo si třeba navzájem vyměnili schopnosti... Ale to by bylo jak vystřižené z Harryho Pottera.

A i když to možná bude znít morbidně - taková smrt upálením nebo rozsekáním by asi měla zničit i nesmrtelného. Jak by mohl zase ožít? Tohle by mě fakt zajímalo...

_________________
"Misfits is a heart-warming tale about a single white female teacher, who's got epilepsy... and her name is Miss Fits." - Robert Sheehan (Nathan Young)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: čtv 09. pro 2010 13:46:41 

Registrován: sob 04. pro 2010 14:35:05
Příspěvky: 19
ved to tam bolo normalne vysvetlene, cestoval z buducnosti a to aj sposobilo ze jej schopnost nanho nefungovala, proste sa preniesol v case a tym padom aj schopnosti nanho prestali ucinkovat, tak isto sa mozno nevedel zneviditelnit pretoze to malo nato vplyv, uvidime vlastne akym systemom sa do minulosti dostal, ak sa to dozvieme teda..

ale teorie co davas nedavaju velmi zmysel, velmi nepravdepodobne

ak by nathana upalili a podobne, tak by uz asi neozil, ale to ma absolutne netrapi, neni to podstatne nejako, hlavne je to ze vsetko sa skryva v srdci, (schopnosti)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: čtv 09. pro 2010 13:54:48 

Registrován: pon 06. pro 2010 14:57:57
Příspěvky: 116
Ohledně té ztráty schopností se pleteš - on neřekl, že ho přesun do minulosti připravil o schopnosti nebo že mu dal imunitu... Řekl, že v budoucnosti je všechno jinak. Navíc by to nesedělo ani ve srovnání s Curtisem a celý čtvrtý díl, kdy se Curtis neustále vrací do minulosti a z ní zase zpátky, by byl špatně - protože kdyby Curtise přesun zbavil schopnosti, nemohl by se přesunout zpátky...

No, ta Nathanova smrt mě trápí hodně. :) Nesmrtelnost je pro mě hrozně zajímavý fenomén. I z fantasy postav mám kvůli ní nejradši upíry (no, elfové taky ujdou, ale ti nejsou tak zajímaví :)).

_________________
"Misfits is a heart-warming tale about a single white female teacher, who's got epilepsy... and her name is Miss Fits." - Robert Sheehan (Nathan Young)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: čtv 09. pro 2010 15:41:44 

Registrován: sob 04. pro 2010 14:35:05
Příspěvky: 19
ale ved nemozes porovnavat curtisa a simona, curtis vrati cas naspat ale je to on, nieje ako dvojnik chapes, to je rozdiel, newies ani ako sa simon vratil do minulosti takze to su len dohady,

nemozes porovnavat curtisa ze ak by zmenil v minulosti nieco nemal by schopnosti atd, pretoze on sa vrati do minulosti ako on uz so vsetkym co si prezil, nie ako klon seba


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: čtv 09. pro 2010 15:56:18 

Registrován: pon 06. pro 2010 14:57:57
Příspěvky: 116
OK, to, že Simon je dvojník a Curtis ne, ti beru. :) Ale to, že cestování časem mu dalo imunitu, je přinejmenším nepravděpodobné, protože by neřekl, že v budoucnosti je všechno jinak. Spíš se stane něco, co mu tu imunitu umožní.

A samozřejmě to jsou jen dohady, co jiného by to bylo? :D

_________________
"Misfits is a heart-warming tale about a single white female teacher, who's got epilepsy... and her name is Miss Fits." - Robert Sheehan (Nathan Young)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: čtv 09. pro 2010 19:00:12 

Registrován: sob 04. pro 2010 14:35:05
Příspěvky: 19
tak niektore tvoje teorie ze si vymenia srdcia atd mi uz prisli ako velmi nerealne dohady :lol: kazdopadne to je jedno, dalej sa uvidi, mozno do buducna ich schopnosti zmutuju, vytratia sa, atd, uvidime ;)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: čtv 09. pro 2010 19:16:49 

Registrován: pon 06. pro 2010 14:57:57
Příspěvky: 116
Mně taky, šílené a ujeté. :D Ale nechal jsem popustit uzdu své fantasii. :D

No, toho vytracení se celkem bojím. Nathan (@nathanmisfits) podle svých a Simonových (@simonmisfits) tweetů hodlá zkoušet různé způsoby smrti (prý umřel zatím jen dvakrát a to je přece plýtvání jeho schopností). Ale my lidi ho varujem, ať neblbne, že může být třeba jako kočka, devět krát a dost. :D
Ty tweety jsou docela sranda, píšou je prý přímo autoři Misfitů. Ještě je @kellymisfits a ty její je občas dost těžké přelouskat, její angličtina je psycho. :D

_________________
"Misfits is a heart-warming tale about a single white female teacher, who's got epilepsy... and her name is Miss Fits." - Robert Sheehan (Nathan Young)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: pát 10. pro 2010 19:19:54 

Registrován: pát 10. pro 2010 18:54:36
Příspěvky: 26
Tak sem neodolal a musim se přidat do diskuze i když trošičku pozdě. Kdysi sem na téma cestování časem přečet moc hezký článek, který bohužel nemůžu nikde najít, ale tak snad si ho pamatuju správně.
Hlavní myšlenkou bylo, že změnit minulost/současnost/budoucnost cestou z budoucnosti do minulosti prostě nejde, protože cokoliv v minulosti udělám se už stalo předtím než sem vůbec začal přemýšlet o tom že se vůbec vrátím (hodně kostrbatá a asi i nesmyslná věta, ale líp to prostě říct nedovedu). Celé to stojí na tom, že celá časová linie, lépe řečeno všechny jednotlivé okamžiky času existují paraelně (slovo zároveň se sem opravdu nehodí) a my se jenom posouváme od minulosti do budoucnosti. Takže Alisha nikdy neumřela protože v tom okamžiku před ní skočil Simon, a žádná jiná verze toho okamžiku v našem vesmíru neexistuje. Teorie že se časová linie mění, předpokládá existenci jakéhosi superčasu, ve kterém existovala nejdřív jedna linka a ta se pak změnila. Jak jistě uznáš, pokud není čas, není ani pak. Takže se Simon časem vrátí/vrací/vrátil, protože jsme viděli jeho já, potom (z jeho pohledu) co to udělal. Jaká bude jeho motivace se můžeme dohadovat, ale není to relevantní. Třeba si bude myslet že pokud se nevrátí, Alisha mu zmizí, co já vím. Je to trošku nepředstavitelné, že se Simon rozhodl vrátit do minulosti na základě tohol, co teprve udělá až tam přijde, ale když se vžijeme do role nějaké pandimenzionálí potvory, která může vidět celý časoprostor, vidíme celou časovou linku a všechny události ať se staly/stávají/stanou kdykoliv a kdekoliv, a celá historie je pevně daná.
Tohle v zásadě velmi elegantně eliminuje veškeré paradoxy cestování v čase, a dokonce sem i věděl jak se zbavit dědečkovského paradoxu. Vždycky když se nad tim zamyslim tak cítím že prostě ani nastat nemůže, ale nemám tušení jak to vyjádřit za pomoci nějakých argumentů co budou i dávat smysl.
Tak doufám že to aspoň trochu dává smysl, jestli v tom mám nějakou logickou díru, tak mně upozorněte, rád se přiučím. Taky neříkám že to tvůrci vidí stejně, ale tohle je můj názor na cesty časem


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: pát 10. pro 2010 19:34:19 

Registrován: pát 10. pro 2010 18:54:36
Příspěvky: 26
ještě mně tak napadlo, že do mě teorie moc nezapadá Curtisovi cesty časem, tak sem se nad tím zamyslel, a došel sem k tomuhle:
Základním předpokladem je, že Curtis nikam necestuje, ale posouvá svět kolem sebe, což eliminuje snad všechny problémy. V tom případě se na časové lince vyskytuje bod, kdy C se "rozhodne" vrátit, následuje doba kdy se svět mění, a pak okamžik, který je situačně schodný s okamžikem který už se stal. Vykoná nějaké změny a "vrátí se". takže následuje okamžik který je výsledkem je "cesty". Curtis tedy nemění minulost, ale budoucnost, tím že vyvolá stav věcí z minulosti do současnosti a ty pozmění, proto se jakoby mění minulost - z pohledu kohokoliv uvnitř času to minulost je, ale z pohledu mě oblíbené pandimenzionální potvory je to jen okamžik schodný s minulostí, a změny v něm ovlivní budoucnost, ale ne dobu kdy Curtis použil svoji schopnost. proto se v 1x4 curtisova schopnost nezměnila


Nahoru
Offline Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Český překlad – phpBB.cz