Poslední návštěva: Právě je sob 27. dub 2024 20:34:42


Všechny časy jsou v UTC




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: ned 05. pro 2010 19:43:19 

Registrován: sob 04. pro 2010 22:55:12
Příspěvky: 17
Ano, v podstate to tak moze byt. Aj ked je tam par logickych nezrovnalit, ale uz to tu nebudem dalej rozvadzat, nechame sa prekvapit ako z toho vykluckuju autori :)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: ned 05. pro 2010 20:14:07 

Registrován: sob 04. pro 2010 14:35:05
Příspěvky: 19
Rizyk mne to je jasne ze ho skrtila retaz ale ako by sa vratil z buducnosti ked by v tejto situacii zomrel ? menil sucastnost a zaroven aj buducnost v ktorej predtym bol ? na takychto casovych liniach moze byt vela teorii, tak len dufajme ze odpoved dostaneme

esit : tak ci tak taketo cestovanie casom je hlupost, to by sa tam mohli objavit 5 simonovia, jeden sucasny dalsi z buducnosti dalsi z blizsej buducnosti atd, popripade simon z minulosti by sa dostal do sucastnosti, blud


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: ned 05. pro 2010 20:59:55 

Registrován: ned 05. pro 2010 20:46:22
Příspěvky: 2
Hoši, kvůli té vaší diskuzi jsem se musel registrovat :). Podivejte se na Doctora Who tam jsou takovéhle paradoxy pořád a přitom se to dá krásně sežrat, aneb jak by řekl doctor
DoctorWho píše:
Lidé si myslí, že čas je pevný postup akce a reakce, ale z nelineárního objektivního hlediska je to spíš taková koule Wibbly Wobbly Timey Wimey...Stuff
http://www.youtube.com/watch?v=vY_Ry8J_jdw

Ale pokud je to tak jako to psal Rizyk, tak se mi to moc nezdá. Spíš si myslím, že se právě Simon stane budoucím Simonem a zemře. Bude z toho na konci seriálu krásně dojemná scéna a tím to skončí :D


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: ned 05. pro 2010 23:27:49 

Registrován: pát 03. pro 2010 11:46:01
Příspěvky: 7
Absolutně nechápu, co Funky řeší. Mě tento díl přijde od tvůrců krásně vymyšlený, protože nabízí jednoduché řešení problému cestování časem, při kterém si plno ostatních tolikrát vylámalo zuby....

Simon žije, pak se dá s Alishou dokupy, ta ho naučí být "milujícím" a pak se Simon vydá do minulosti, kde zemře, aby ji zachránil (důvod nám řekl, když umíral). Tím život Simona končí (bohužel). A to jsme viděli teď, ve 4. sérii. Alishu nikdy nezabil ten Gamer. Žádná změna minulosti tedy neproběhla. Změna minulosti by nastala, kdyby tam Simon neskočil.

Je ale pravda, že máme některé nezodpovězené otázky - imunita vůči Alishině schopnosti, jak se dostal do minulosti, za jakých okolností vzniklo video z budoucnosti zachycující Alishu otevřeně mluvit o special schopnostech, co dělal Curtis na střeše, proč Nathan nevidí 2 zavražděné vedoucí atd. Je toho dost :-)

v podstatě tedy podporuji lukina413 :geek:


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: ned 05. pro 2010 23:45:16 

Registrován: sob 04. pro 2010 22:55:12
Příspěvky: 17
Gil_Thorpe - no ty si to teda vysvetlil :) Nechcel by som sa divat na nieco tak jednoduchym pohladom ako ty- plno veci by mi uniklo :) Ale kazdy mame svoj styl... staci, ked si precitas tu diskusiu na imdb a uvidis aky rozlicny nazor ma na cely diel a vsetko co sa v nom stalo kopec ludi... ale ty mas vo vsetkom jasno v jednej vete :) obdivuhodne! nejdem ti to ani nijak vyvracat, pretoze by to nemalo vyznam..odporucam len pozriet diskusiu na imdb a hlavne prispevok jedneho typka, ktory z podobnej problematiky robil doktorat (to som ani netusil z coho vsetkeho sa da robit v UK doktorat :) )

a touto vetou si svoje videnie celej veci dorazil: "Změna minulosti by nastala, kdyby tam Simon neskočil." :shock: :lol:


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 9:20:40 

Registrován: ned 05. pro 2010 20:46:22
Příspěvky: 2
2Funky: ty jsi nejlepší tady :D všem říkáš jak se na to mají dívat jinak a kdoví co, ale sám jedeš svoji verzi a nenecháš se NIJAK přesvědčit o opaku a ještě to tu do každého hustíš urážlivým tónem.

Nejspíš to je jak psali Gil_Thorpe a lidi před ním. Kdyby tam neskočil změnil by minulost. Simon v přítomnosti se musí stát Simonem v budoucnosti. Kde by se asi ten z budoucnosti vzal? Ty si myslíš, že v budoucnosti je nějaký sklad lidi kteří sem můžou chodit a berou se odnikud nebo co??

ovšem tvůrci si můžou vymyslet co chtějí takže to může být klidně úplně jinak, přecejen časem zatím nikdo necestoval ;)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 10:19:40 

Registrován: sob 04. pro 2010 22:55:12
Příspěvky: 17
Pokial viem, tak nikoho neurazam.. to nemam za potreby. Svoju verziu nehustim, ale zatial ma nikto nepresvedcil o opaku - nikto nepise rozumne argumenty a Gil_Thorpe uz vobec nie.. ten to zhrnul v jednej nic nehovoriacej vete.
A teba nenapadlo, ze tvorcovia serialu nam nemuseli ukazat vsetko? Ze nam ukazuju len sucasnost? Moj predpoklad je, ze buducnost uz kludne mohla byt (a v roznych alternativnych realitach, kde sa Simon mohol stat Superhoodiem, ale tiez nemusel), ale v seriali ti to ukazat nemusia. Preco je tvoj predpoklad (a predpoklad este niektorych) ten, ze sa sucasny Simon este len musi stat buducim (tak ako ho vidime)? Preco to vidite tak linearne? Co ak sa nim uz stal? A co ak sa nim uz stal viackrat?? Na toto nedokazes odpovedat ani ty ani nikto iny, kto nepozna zamer tvorcov.

Mrzi ma, ked ti pripada moj ton urazlivy, ale rad sa bavim o veciach argumentacne a na tomto fore sa mi zatial od spoludiskuterov ziadnych argumentov nedostalo.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 11:51:58 

Registrován: pát 03. pro 2010 11:46:01
Příspěvky: 7
Funky: Mě neurážíš :-) Jen mě bavíš jak se v tom mimráš, podle mě úplně zbytečně.
Já se nerad v něčem pitvám. A jen jsem ti nadhodil můj názor (samozřejmě bezpodmínečně správný :D ). A tu větu kurzívou, kterou "jsem to dorazil", jsem tam dal jen proto, abych zdůraznil to, že nikdy Alisha nezemřela zásahem tou Gamerovou kulkou.
Citace:
Preco je tvoj predpoklad (a predpoklad este niektorych) ten, ze sa sucasny Simon este len musi stat buducim (tak ako ho vidime)? Preco to vidite tak linearne? Co ak sa nim uz stal? A co ak sa nim uz stal viackrat??
No protože to Simon říká, že všechno, co zažívá Simon, už zažil :D A dává to smysl /viz Simon žije, pak se dá dokupy s..../ ;)
Proč to vidím lineárně? - No protože věřím, že to je dobrý seriál.
Co když se jím už stal? - Co to je za otázka?
Co když se jím stal už vícekrát? - A toto tím tuplem nechápu....

PS: Na imdb se asi určitě nekouknu :)

everis: Ty si myslíš, že v budoucnosti je nějaký sklad lidi kteří sem můžou chodit a berou se odnikud nebo co??
:lol: Však Simon říkal, že v budoucnosti je všechno jinak ;)


PS:Funky, říkáš, že mi plno věcí uniklo. Můžeš jmenovat? Rád se obohatím o to, co mi uniklo ;)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 12:24:30 

Registrován: sob 04. pro 2010 22:55:12
Příspěvky: 17
Tak len par otazok, odpovede uz necham lietat v povetri, resp. v hlave tvorcov serialu... :)

- ako si mozes byt isty, ze Alisha v ziadnej realite nezomrela? (kludne mohla)
- ako mozes vediet kolky krat sa uz Future Simon vratil? (mohlo to byt nespocet krat a vzdy mohla byt buducnost ovplyvnena inym smerom - vsetko je len na fantazii autorov)

Unika ti napriklad podla mna najzasednejsi fakt a tym je - preco by sa mal sucasny Simon vracat opat do minulosti, ked uz "aktualny" Future Simon vsetkych vratane Alishe zachranil?? Nebol to predsa hlavny dovod jeho navratu? A tym, ze ju zachranil, zmenil realitu (buducnost) tak, ze by sa sucasny Simon uz nemal preco vracat a "uvedomovat" si (ako pise lukin), ze ten maskac bol vlastne on.

Takze este polopate, ak by niekto nechapal - 4. diel skoncil tak, ze je Alisha ovplyvnena tvrdeniami, ze sa do sucasneho Simona niekedy v buducnosti zamiluje a budu spolu. Sucasne sa v tejto realite a v tomto momente udialo viacero zachran Future Simonom, ktore su jasne zapisane v casovej linii a proste SA STALI! Momentalne je teda vsetko vyjasnene (aspon to tak vyzera)... Vysvetli mi teda, aky dovod by mal sucasny Simon (niekedy v buducnosti) sa vracat do TOHTO MOMENTU??? To je pre mna klucova otazka. A teda ked by sme uz popustili uzdu hypotezam prilis - keby sa predsalen chcel niekedy vratit, nevidel by tam znova TIETO UDALOSTI?? Cize vsetky tie zachrany a sameho seba dvakrat? Ako stareho Simona a ako maskovaneho, ktory vsetkych zachranuje? :) To mi pride prinajmensom ako absolutne nelogicke ;) ...no, snad ma chapes :)

P.S. Na to imdb by si sa mal predsalen pozriet - obsiris si obzor a mozes zistit, ze veci mozu fungovat aj inak ako si myslis ;)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 13:26:11 

Registrován: sob 04. pro 2010 14:35:05
Příspěvky: 19
stojim za Funkym, asi len on to chape ako aj ja :)

Gil_Thorpe "Simon žije, pak se dá s Alishou dokupy, ta ho naučí být "milujícím" a pak se Simon vydá do minulosti, kde zemře, aby ji zachránil (důvod nám řekl, když umíral). Tím život Simona končí (bohužel). A to jsme viděli teď, ve 4. sérii. Alishu nikdy nezabil ten Gamer. Žádná změna minulosti tedy neproběhla"

nechapem co si tym chcel povedat, simon zije da sa s alishou dokopy a vrati sa do minulosti aby ju zachranil ? ako by potom fungoval v tej buducnosti s nou ? to ju uz predtym nikto nemusel zachranovat ? bral by som to ak by sa simon vratil do minulosti ale ostal by vo svojom tele v jednom simonovi, nie neaky klon,

vsetko bude podla mna mat zmysel jedine ak simon to vsetko nahovoril alishe aby zlepsil vlastne buducnost sucastnemu simonovi, aby sa mal dobre, cize prakticky vratil sa do minulosti zachranil ju a dal ju dokopy so sucastnym simonom, pretoze curtis by si pravdepodobne aj tak nasiel novu priatelku (tu novu s teleportom), po smrti alishy,


Nahoru
Offline Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Český překlad – phpBB.cz