Poslední návštěva: Právě je ned 28. dub 2024 22:49:58


Všechny časy jsou v UTC




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 18:08:52 

Registrován: pát 03. pro 2010 11:46:01
Příspěvky: 7
samson, Funky: Kolik filmů/seriálů, kde se cestuje časem jste viděli?

Funky: Na imdb se asi fakt nekouknu, zatím nemám důvod, informace, které posytl seriál, mi stačí.

- ako si mozes byt isty, ze Alisha v ziadnej realite nezomrela? (kludne mohla)
Jak víš, že je více realit? :-)
- ako mozes vediet kolky krat sa uz Future Simon vratil? (mohlo to byt nespocet krat a vzdy mohla byt buducnost ovplyvnena inym smerom - vsetko je len na fantazii autorov)

Protože v seriálu bylo ukázáno, že se vrátil jednou :-) Navíc nevidím důvod, proč by se vracel vícekrát.

Unika ti napriklad podla mna najzasednejsi fakt a tym je - preco by sa mal sucasny Simon vracat opat do minulosti, ked uz "aktualny" Future Simon vsetkych vratane Alishe zachranil?? Nebol to predsa hlavny dovod jeho navratu?
Proč bych řešil tuto otázku? Vždyť v některém z dílů to uvidíme. A když chceš abych si vymyslel nějakou odpověď (nechci se chovat jako politupci, kteří neodpovídají na otázky), tak se vrátil, protože ji miloval :D

Navíc toto není fakt ;) Fakt je např, na zdi byla značka s nápisem "nut allergy" nebo v mražáku byla cornetta a Sally a nebo "Simon se vrátil do minulosti" :-) Jak dlouho tam ten nápis je, kdo a kdy tam ty cornetta dal a proč se vrátil S do minulosti to jsou otázky na které jde vytvářet hypotézy (byl to sám Vince; dal je tam nový vedoucí, který tímpádem ví, že něco udělali a hraje mrtvého brouka; S se vrátil protože zapomněl heslo na friendface) nebo zjistit fakta z dalších dílů (byl to Vincův kámoš; byly tam už před Sally; S se vrátil, protože zapomněl heslo na friendface :-D).

samson: poslední odstavec je zajímavý a dá se o něm uvažovat


Naposledy upravil Gil_Thorpe dne pon 06. pro 2010 18:54:36, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 18:35:58 

Registrován: sob 04. pro 2010 22:55:12
Příspěvky: 17
Gil_Thorpe - dovolim si tvrdit, ze som videl vacsinu filmov a serialov (okrem Doctor Who), ktore sa zaoberaju problematikou cestovania v case. A to je aj jeden z dovodov, preco tu o tom tak "horecne" diskutujem :) Proste ma zaujali situacie v poslednom dieli a to ako tvorcovia pristupia k vysvetleniu.

Ten samsonov posledny odstavec je moja myslienka, ktoru som pisal ako jedine racionalne vysvetlenie ich "buduceho" vztahu.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 18:53:29 

Registrován: pát 03. pro 2010 11:46:01
Příspěvky: 7
To jsem si myslel, že budeš nějaký podobný divák, kterému asi nebude stačit nějaké jednoduché vysvětlení, které v tom vidí divák (=já), co toho viděl docela málo (napadá mě akorát Heroes, Návštěvníci a takové ty komedie s Jeanem Reno sorry nevím, jak se píše jeho příjmení a nějaké cestování v čase bylo i v nějakém Harry Potterovi).


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 19:47:18 

Registrován: pon 06. pro 2010 14:57:57
Příspěvky: 116
Zajímavá diskuse. :)

No, je tu možnost, co tu někdo napsal - že současný Simon si někdy v budoucnosti uvědomí, že to byl on, vrátí se (ve stejném okamžiku zmizí z budoucí současnosti), zemře a to bude jeho jediná a pravá smrt. A současnému zbude dejme tomu několik let, aby si je co nejvíc užil předtím, než odjede umřít do minulosti. :)

Na druhou stranu ty vaše další teorie taky dávají smysl, Simon se klidně mohl vrátit několikrát, vždycky se třeba něco zvrtlo, tak se vrátil znovu atd. Tohle by sedělo na díl, kdy se vracel Curtis. Navíc by to vysvětlilo i to, že přesně ví, kdy se co stane, to si prostě někde musel ověřit, přece si současný Simon nepamatuje na sekundu přesně, co se kdy stalo, dokonce i to, u čeho nebyl... A i to, že se trefil burákem, by trochu začalo dávat smysl...

Taky je možná i ta věc, že tím, že se vrátil a změnil minulost, změnil i budoucnost, takže už se vracet nebude muset... :) (Což je vlastně ta druhá teorie.)

Každopádně paradox, který se řeší dost často - že ten, co se vrátí, musí umřít, protože spolu nemůžou žít oba v jedné době po delší čas, protože pak by se jeden z nich v okamžiku návratu toho budoucího musel rozplynout - byl vyřešený, a to dost dobře.

Co není vyřešené a co mě štve, je to, proč je vůči Alishe imunní... Sice řekl, že to budoucnost vysvětlí, ale to vysvětlit nijak nejde, ledaže by byl imunní kvůli lásce, co k ní cítí (což by bylo fakt blbé řešení), nebo převzal schopnosti někoho, kdo je imunní vůči schopnostem jiných (takového člověka tam očekávám, takže by mě to až tak nepřekvapilo).

No a ještě k tomu buráku. Někdo se divil, jak je možné, že se Simon mohl vrátit, když ho to tetování udusilo. Ale ten tetovač ho začal dusit až po tom, co mu začal vyhrožovat buráky od budoucího Simona. Takže v té úplně první realitě (pokud taková byla), kdy ještě budoucí Simon neexistoval, nedostal současný Simon buráky a tudíž ho tetovač nikdy nedusil svým tetováním. Prostě Curtis asi zemřel na tu dýku v břiše, Kelly a Nathan zůstali zabouchlí a Simonovi se nic nestalo. Tohle sice nesedí k některým těm teoriím, ale je to jediné vysvětlení. :)

_________________
"Misfits is a heart-warming tale about a single white female teacher, who's got epilepsy... and her name is Miss Fits." - Robert Sheehan (Nathan Young)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 19:52:57 

Registrován: sob 04. pro 2010 22:55:12
Příspěvky: 17
Dasik - very good point k tym burakom. To som si v rychlosti neuvedomil, ze ho zacal dusit az po tom ako sa mu zacal nimi vyhrazat. To by vysvetlovalo jedinu logicku dieru tej mojej povodnej teorie :)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2010 20:05:16 

Registrován: pon 06. pro 2010 14:57:57
Příspěvky: 116
Funky: thx :)

Jinak mi se líbí nejvíc teorie z jedné knihy, že minulost měnit nelze. Že kdyby ses třeba vrátil do minulosti a zabil Hitlera, tak by na jeho místo nastoupil někdo jiný, ale stalo by se úplně to samé, akorát by se změnila jména v učebnicích... Je to takové pěkně definitivní. :) Na druhou stranu to tak asi fakt není, ale kdo ví?

_________________
"Misfits is a heart-warming tale about a single white female teacher, who's got epilepsy... and her name is Miss Fits." - Robert Sheehan (Nathan Young)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: úte 07. pro 2010 19:30:57 

Registrován: úte 07. pro 2010 19:02:53
Příspěvky: 7
Ještě existuje teorie paralelních vesmírů. Každé rozhodnutí vytvoří další dějovou linii nezávisle na té první. Tedy i kdyby Simom zabil sám sebe nenastal by "dědečkův paradox".
Takhle jen udělal "dobrou" verzi dějové linie pro své mladší já. Ale to nepasuje s první sezónou kdy Cyrtis napravoval :D Takže co jsem teď napsal je howadina! Ledaže bych to hnal do extrémů Cyrtis by se vracel do té "spravené=paralelní" přítomnosti a do té původní kdy byla zatčena jeho holka se už nevrátil.
PS: Vzpomínáte co řekl Simon když umíral? : cca "stanu se tím čím jsem, díky tobě" myslel vztah mezi nimi nebo jeho návrat a superhrdinství?
PSS: je to spletitý že? :D z toho vyplývá že si s časem není dobré zahrávat!


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: stř 08. pro 2010 10:42:56 

Registrován: sob 13. lis 2010 12:48:58
Příspěvky: 10
Já se radši k nebudu vyjadřovat k cestování v čase, jednak je tady toho už spousta a já se v tom ztrácím a jednak mě to ani moc nezajímá. Mě spíš zaujaly ty věci okolo, které shrnul BugHer0. Souhlasím s nejlepší Simonovou hláškou a musím dodat, že Nathanova "Já jsem tady ten vtipnej!" mě dostala hned vzápětí. Souhlasím i co se týče Kelly - byla extra vtipná, hlavně když se obouvala do teleportujícího se týpka a pak do Simona ohledně škodlivosti PC :D. No a ve svatebních šatech byla bezkonkurenční. Na hácích mě nejvíc bavil Nathan, jak se plazil po Simonovi v bezvědomí a nechtěl se nechat zabít, ani když je nesmrtelný :D. Souhlasím i s tím, že je dobře, že to cestování v čase utnuli teď, než se do toho ještě víc zamotají. Ale mrzí mě, že už neuvidím Simona bez trička :D. Jediné, s čím nesouhlasím, je putování srdce... to bych tam mít nemusela. Nehledě na to, že mi nová dívčí postava příliš nesedla. Ovšem přenášení schopností díky transplantaci je good idea.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: stř 08. pro 2010 10:46:45 

Registrován: sob 13. lis 2010 12:48:58
Příspěvky: 10
ad Ďasík: Dobré postřehy! Někdo s imunitou vůči ostatním schopnostem by se tam vážně hodil :).


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x04
PříspěvekNapsal: čtv 09. pro 2010 12:20:06 

Registrován: pon 06. pro 2010 14:57:57
Příspěvky: 116
Dneska jsem na to znovu koukal a když jsem viděl Simona z budoucnosti, něco šíleného mě napadlo: co když má VŠECH PĚT SCHOPNOSTÍ?! Třeba právě kvůli nějaké transplantaci...

Proto dokáže cestovat časem a proto je imunní vůči Alishe - stejná schopnost by se navzájem vyrušila. To, jestli dokáže číst myšlenky a být neviditelný, tam sice není, ale můžeme to předpokládat...

A co se nesmrtelnosti týče, buď zase ožije (a tu smrt jen nahrál kvůli tomu týpkovi a nechal se podpálit jen kvůli tomu, aby ho nepoznali, než bude moct zmizet), nebo je oheň jedinou možností, jak zničit nesmrtelného (kromě drog, co obrací schopnosti naruby).
Nad tím jsem se už zamýšlel vlastně hned, jak jsem to o Nathanovi zjistil, protože by bylo divné, kdyby dokázal povstat z popela. Hned, jak jsem viděl, že je na konci šestky v rakvi, řekl jsem si "Díky Bohu, že ho nespálili."
Zajímavá otázka je i to, jak by se mohl Nathan "vzkřísit", kdyby ho ten týpek rozřezal motorovkou na kousky? To by ho nejdřív asi museli seskládat dohromady, jinak nevím...

No a teď mě napadla ještě jedna věc. :) Co když si s Alishou nechali vyměnit srdce? Tudíž by ona byla v budoucnosti neviditelná a on by dostal její schopnost... Taky by to všechno vysvětlilo, ale uznávám, že to už je moc ujeté. :D

Jinak pro mě je nejlepší tenhle rozhovor z konce trojky:
- Nathan: Právě jsem si uvědomil, že jsem tento týden nezemřel...
- Simon: No, je teprve čtvrtek, ještě máš dost času... :)
- Nathan: Proč mi něco takovýho říkáš, ty vole?
- Simon: Takže už mě nemiluješ? :)
- Nathan: No jo, tak jsem tě miloval, to je toho...
- Simon: Myslím, že bysme si o tom měli promluvit. :D

Ten z tohohle dílu o tom, kdo je tady ten vtipnej, je jen hezké pokračování... :)

_________________
"Misfits is a heart-warming tale about a single white female teacher, who's got epilepsy... and her name is Miss Fits." - Robert Sheehan (Nathan Young)


Nahoru
Offline Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Český překlad – phpBB.cz