Poslední návštěva: Právě je čtv 28. bře 2024 11:28:33


Všechny časy jsou v UTC




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 2x07
PříspěvekNapsal: pon 14. bře 2011 3:20:26 

Registrován: ned 06. bře 2011 0:13:10
Příspěvky: 7
Z toho dílu s dítětem jsem byl nejdřív trochu zmatenej, což je nejspíš z mých poznámek i znát. Jednoduše mi nesedl, měl bych ho znovu zhlédnout. :D

S Nathanem jako "nezničitelným" jsi nebyl daleko od pravdy ;)

Uvidíme, jestli Curtis dostane ve třetí sérii víc prostoru. Ale vzhledem k tomu - že s jeho schopností teď pobíhá někde old jewish guy, tak nevím, nevím :?

Koukám, že v TOP3 se víceméně shodneme... jediný problém, co jsem měl v díle s proslovem, byl ten kult slušňáků. Ta zápletka mě nijak obzvlášť neohromila.
btw. To s laktózou opravdu nutný nebylo. :geek:

Nathan a jeho smrti jsou top-notch :lol:

Iwana jako nerda jsem začal mít hodně rád... ale abych řekl pravdu, Superhoodieho jsem mu příliš nevěřil. Kvůli vzhledu bylo patrné, že příliš nezestárl - tudíž nejde o vzdálenou budoucnost - a jeho změna chování mi přišla příliš radikální. Nic proti tomu, že obě "role" zahrál skvěle. :)

PS: Docela by mě zajímalo, jak si myslíte, že funguje Curtisova schopnost v tomto směru: když se vrátí časem, omládne? resp. byl by schopný se "vrátit" do doby, kdy ještě nežil???


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x07
PříspěvekNapsal: pon 14. bře 2011 9:05:30 
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. led 2011 15:26:26
Příspěvky: 61
Bydliště: Oujezd
Ďasík: Promiň :oops:, ale pěkně jsi to vysvětlil, jen co je pravda :)

Souhlasím se vším, co jsi napsal. Curtis nepatří mezi moje oblíbené postavy a ten díl s drogami si taky moc nepouštím.
První dva díly z 2. série se pouštěly teď na Trpasliconu :)

_________________
Můj blog


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x07
PříspěvekNapsal: pon 14. bře 2011 13:40:18 

Registrován: pon 06. pro 2010 14:57:57
Příspěvky: 116
ad Curtis: Právě, že podle mě ho zrovna ta jeho schopnost "omezovala". Byla svým způsobem nepoužitelná (do doby, než ji potřebovali) a Curtis i s ní zůstal příliš obyčejný. Nathan a Simon (a i Kelly) by naopak schopnosti ani mít nemuseli a pořád by byli dobří (což vlastně Nathan v první sérii sám prokázal), protože jsou zvláštní i bez nich. Pokud teď Curtis dostane něco použitelnějšího, bude to pro jeho ozvláštnění jen plus... A co se týče toho starého Žida, nedělal bych si iluze, že se mu to s Hitlerem povede, chce se totiž pomstít a pro použití té schopnosti musí litovat. Navíc - a to je odpověď na další otázku - nemyslím, že by při použití té schopnosti omládl, tím by totiž zároveň přišel i o vzpomínky, proč se vlastně vrátil... Jo a vrátit se může jen do okamžiku, kde fyzicky byl, který osobně prožil - proto nemohl Curtis vrátit Nathanovu smrt, protože z něj byl předtím zombík a netušil, co a jak se vlastně stalo.

ad zombíkovská zápletka: Souhlasím, že jako taková byla přinejmenším divná. A kdyby to skončilo nějak normálně a nestalo se nic z toho od scény na střeše, považoval bych tu epizodu za jednu z horších. Ale právě těch posledních 15 minut ten díl vyzdvihuje na úplně jinou úroveň, protože se tam hodně ukáže charakter hlavních postav - že jim na sobě navzájem přece jen záleží a že Nathan není vůbec takový debil, na jakého si hraje...

ad Superhoodie: No, myslím, že Simon ani moc zestárnout nemohl, maximálně o rok dva a i to už mi přijde přehnané. Vem si, že už tři měsíce od skončení prací si vede docela obstojně a pochybuju, že by se vracel do minulosti nějak moc pozdě. ;) A nemyslím si, že by ta změna byla příliš rychlá. To, že si našli přátele, je všechny trošku posunulo (Simon vždycky po přátelích toužil, ale nikdy žádné neměl, až teď, Nathan měl naopak spoustu "přátel", ale když je pak potřeboval, vykašlali se na něj, Kelly chtěla někoho, kdo by ji bral takovou, jaká je, Alisha našla lásku, což nikdy předtím nepoznala... Akorát u Curtise mě nic nenapadá, čím to je? :D)

ad prodej superschopností: Píšeš, že byla naprostá blbost prodat superschopnosti a o to v tomhle díle právě šlo - ukázat, že měl Simon pravdu, když říkal, že ty schopnosti mají z nějakého důvodu (což si po smrti Nikky všichni, i když bohužel pozdě, uvědomí). I proto si myslím, že Simon rozhodně kupoval, maximálně měnil...

ad policie: Policajti se moc nezajímali ani o to, že zmizeli dva kurátoři a Gary, takže to, že jim po městě jezdí pošuk a zabíjí lidi a že si toho nevšimli, mi divné ani nepřišlo... Už jen když si vezmeš první díl, kde je v tom kulturáku na záchodech totálně zřízená jedna kabinka (rozsekané dveře, stěny od krve), je divné, že si toho nikdo nevšiml - pochybuju, že to naši Misfiti nějak zamaskovali za jeden den, když už navíc měli co dělat s pohřbíváním těl pod nadjezdem...

ad Nathan: Víc než Curtisovo "mládnutí" by mě zajímalo něco podobného u Nathana - je skutečně nesmrtelný, jako že nikdy neumře, nebo je jen "nezničitelný/hyperregenerativní", ale stárnoucí a může umřít přirozenou smrtí? A co by se stalo, kdyby ho před pohřbem spálili nebo kdyby ho ten pošuk rozřezal motorovkou?

ad trpaslicon: To je docela spoileroidní, pouštět lidem, z nichž někteří tam přišli třeba jen proto, aby se o tom seriálu něco dozvěděli, jak dopadne první série... Úplně to zkazí zážitek z první sérky.

_________________
"Misfits is a heart-warming tale about a single white female teacher, who's got epilepsy... and her name is Miss Fits." - Robert Sheehan (Nathan Young)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x07
PříspěvekNapsal: pon 14. bře 2011 14:51:22 
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. led 2011 15:26:26
Příspěvky: 61
Bydliště: Oujezd
trpaslicon: jo, docela mě to překvapilo. Před pouštěním těch dílů tam byla krátká přednáška "kdo je kdo" a normálně hned ze začátku vybalili, že Nathanova schopnost je nesmrtelnost.

k nesmrtelnosti: opět tě odkážu na Doctora Who nebo na Torchwood. Je tam jedna postava (Jack Harkness), která má stejnou schopnost jako Nathan (alespoň bych to tak viděla). Jack je člověk, ale zemřel v boji. Jiná postava však na krátkou dobu získala velkou moc a mohla ho vrátit do života. Bohužel to nefungovalo úplně tak, jak mělo - vrátila ho do života, ale napořád. Když do Jacka pak třeba někdo střelil, tak on zemřel, ale po nějaké době "obživl" (takže stejně jako Nathan a ne jako třeba Clare z Heroes, která nezemře vůbec a léčí se rovnou). V jednom dílu Torchwoodu Jack vyletí do vzduchu (zůstane jen kus lebky a pár dalších kostí) a tyto části začali po určité době "dorůstat". Řekla bych, že jelikož lebka byl největší kousek, co z něj zůstalo, tak jakoby "vyrostl" nově z ní. Bolest taktéž cítí.
Když ho Rose obživla, tak mu mohlo být kolem pětatřiceti, poté se dostal do minulosti, kde uvízl (někdy v 19. století) a potkali ho znovu v roce 2010 (a vypadal pořád stejně). Poté byl dokonce poslán do nějakého 8. století a znovu ho našli až v tom roce 2010 (a stále vypadal stejně jako prvně). Abys viděl, jak vypadal po nesčetném počtu smrtí, pak musíš vidět Doctora Who (nechci spoilerovat :D).

_________________
Můj blog


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x07
PříspěvekNapsal: sob 25. čer 2011 22:28:21 

Registrován: sob 25. čer 2011 21:52:57
Příspěvky: 4
Zajímalo by mě, jakto, že se Alisha u future Simona mohla podívat na video, kde se stali slavnými, když pak Curtis čas vrátil a slavnými se nestali. Asi to nechápu. Vysvětlí mi to někdo?


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x07
PříspěvekNapsal: sob 25. čer 2011 22:41:07 

Registrován: sob 25. čer 2011 21:52:57
Příspěvky: 4
Ďasík píše:
Jo, souhlas, ten restart je jasný a naprosto nutný. A myslím, že Simon už má nějakou schopnost v rukávu (něco si koupil), hádám, že je to právě to cestování časem - ne vrácení času, ale cestování v něm. Pokud ne, tak si ho vybere, měl by.


Pokud by si vybral cestování časem, pak nevím, proč by se schovával ve svém úkrytu, když by mohl prostě "skočit" tam kam chtěl. Kdo ví jak tomu nakonec bude.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x07
PříspěvekNapsal: úte 28. čer 2011 17:26:29 

Registrován: pon 06. pro 2010 14:57:57
Příspěvky: 116
No, ty věci se Simonem jsou jediné, které zatím nelze vysvětlit...

Přesně, jak píšeš - jak je možné, že Simon má nahrávky toho, co se de facto nestalo? Tady nabývá na síle moje teorie, že Simon tu minulost postupně přemazává... Takže kdysi se to stalo, všichni umřeli, Simon narazil na toho týpka, co prodává schopnosti, vrátil se (i s videama, fotkama atd.) a začal přepisovat minulost tak, aby nikdo neumřel... Takže teoreticky po díle s mlíkařem by se ta videa mohla třeba sama vymazat, protože to, co znázorňují, by přestalo platit...

Co se týče fotky z Las Vegas, ta se podle mě vysvětlí v nultém díle třetí série, pokud ne, tak tvůrci vyloženě promarní šanci...

No a snad se konečně i dozvíme, jakou schopnost Simon vlastně má a proč je imunní na Alishu z minulosti...

_________________
"Misfits is a heart-warming tale about a single white female teacher, who's got epilepsy... and her name is Miss Fits." - Robert Sheehan (Nathan Young)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x07
PříspěvekNapsal: pon 04. črc 2011 18:17:23 

Registrován: sob 25. čer 2011 21:52:57
Příspěvky: 4
Jo, ale to mi pak nejde na mozek, jak ví co se stane po tom, co se jim stane něco, co jinak future Simon vyřešil za ně? Jakože pro mě je to dost pomatené a tak. Asi si počkám, jak to nakonec vyřeší. I když to je až za dloouho.
A jak je to vlastně s tím nultým dílem? Někde jsem o tom četla ... je to oficiální? Ale to bude jenom na netu, ne? Díky za odpověď.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x07
PříspěvekNapsal: úte 05. črc 2011 10:52:59 

Registrován: pon 06. pro 2010 14:57:57
Příspěvky: 116
*SPOILER začátku 3. série*
Je to oficiální, bude to jen na netu, bude to ve Vegas, odejde Nathan a přijde místo něj Rudy... Aspoň pokud si z nás "oficiálně" nedělají srandu... :D
*KONEC SPOILERU*

K tomu future Simonovi: On se mohl vrátit několikrát. I když to by jich pak bylo několik kopií...

_________________
"Misfits is a heart-warming tale about a single white female teacher, who's got epilepsy... and her name is Miss Fits." - Robert Sheehan (Nathan Young)


Nahoru
Offline Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Český překlad – phpBB.cz