Poslední návštěva: Právě je pát 19. dub 2024 11:02:40


Všechny časy jsou v UTC




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 2x07
PříspěvekNapsal: pát 24. pro 2010 10:42:12 
Uživatelský avatar

Registrován: pon 20. pro 2010 23:19:50
Příspěvky: 61
Bydliště: Krno
Ďasík píše:
Toho taky zavraždil ten otec, takže není o čem mluvit. Naše parta má prostě na svědomí jen dva kurátory a Mlíkaře... :) A všichni tři si to zasloužili. První je chtěl zabít, druhá byla mrcha a třetí byl ztělesněním zla (za to, co by provedl Nathanovi, si to 100% zasloužil). No a ještě se dá započítat ta potvora, co ze všech dělala zombíky. Ale ta si to zasloužila taky, byla po Mlíkaři nejzlejší postavou...


Šlo mi jen o to, že těch mrtvol a pohřešovaných je kolem nich strašně moc, a že by zákonitě měli být podezřelí policajtům. Ne o to, koho zabili oni a koho ne a už vůbec ne o to, kdo si to "zasloužil".


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x07
PříspěvekNapsal: pát 24. pro 2010 11:42:27 

Registrován: pon 06. pro 2010 14:57:57
Příspěvky: 116
Jo, máš docela pravdu, je takové divné, že jim všechno tak moc vychází, na druhou stranu tam aspoň jeden policajt byl, dokonce varoval nového kurátora, ať si na ně dává pozor, aby náhodou nezmizel. :) A on se mu vysmál, že je dobře zná, že to jsou sice (nepamatuju si co :)), ale ne vrazi. :D A i kdyby se něco semlelo, Curtis by mohl vrátit čas a zařídit, aby na to ti poldové nepřišli.

Jo a veselé Vánoce! ;)

_________________
"Misfits is a heart-warming tale about a single white female teacher, who's got epilepsy... and her name is Miss Fits." - Robert Sheehan (Nathan Young)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x07
PříspěvekNapsal: pát 24. pro 2010 23:36:33 

Registrován: sob 27. lis 2010 19:59:53
Příspěvky: 2
Tak to sem taky zvědavej, jesli v S3 navážou na E6 nebo E7 :-)

Jinak se mi tento díl moc líbil -> bylo tam plno parádních hlášek:

Např. tato byla zvlášť ulítlá:

během porodu

"Kolik času nám podle tebe zbejvá?
- Nevím. Jak se cejtíš, zlato?
Jako když mi
někdo roztrhává kundu!"

:lol: :lol: :lol:

A ta písnička s jesličkama tak ta mě teda dostala.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x07
PříspěvekNapsal: pon 27. pro 2010 18:39:12 
Uživatelský avatar

Registrován: pon 20. pro 2010 23:19:50
Příspěvky: 61
Bydliště: Krno
Ďasík píše:
Jo a veselé Vánoce! ;)


Veselé Vánoce!

Bohužel mi nejde vložit obrázek.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x07
PříspěvekNapsal: ned 06. bře 2011 1:32:19 

Registrován: ned 06. bře 2011 0:13:10
Příspěvky: 7
Zdravím,
chtěl jsem se jen podělit o pár svých postřehů ze sledování Misfits.
1) Jako některým z vás mi vadilo, že Simon v posledním díle už o všem věděl. A jediné možné vysvětlení, co se nabízí, jsou ty tři přeskočené měsíce... během kterých se zřejmě stalo, že Alisha mu vše pověděla.. i přes slib :/
2) Zbavit se superschopností za pár babek a navíc se nad tím ani pořádně nezamyslet? Když s nimi můžu bez sebemenšího problému vykrást banku (Simon) nebo si vydělat peníze x jinými způsoby? Jako např. hraním pokeru a čtením v myslích hráčů, co mají na ruce (Kelly) apod. Nesmysl. Jediné pochopení jsem měl pro Alishu.. jejíž schopnost mi přišla už od prvního okamžiku totálně na nic ("Ježíšovi" očividně ne).
3) Prodat nesmrtelnost?? Blbost.. když už tak nutně potřebuju prachy, tak proč radši neprodat debilní schopnost super sluchu a super péče.. která se dá využit jenom v případě, že se poblíž potuluje mimčo, co chce tátu. Ne, opravdu... co to jako mělo být? Pochopil jsem, že každého superschopnost je do určité míry ovlivněná tím, co si kdo přál. A Nathan chtěl sám mít dobrého otce, tak dostal schopnost jím být pro jiné děti. Dokonce je to logičtější než nesmrtelnost... ačkoliv jsem už od začátku doufal, že Nathan bude mít něco opravdu "z první ligy". Tímhle momentem s dítětem jsem byl fakt zklamaný. Nechápu, co to mělo znamenat.
4) V úvodní znělce je každého superschopnost nějak symbolizována. Simon nemá stín, Curtis svůj stín předběhne, od Kelly jdou vlny, k Alishe vlny jdou opačným směrem... a Nathan má za sebou stín vlka... chtěl jsem se zeptat, co si o tom myslíte? Nejdřív mě napadlo, že podle zmínky o vlkodlacích v jednom z prvních dílů vyjde na povrch, že vlkodlak je on sám. ŠPATNĚ. Potom jsem myslel, že to možná symbolizuje jeho step fathera... ale chyba... ten ani není schopný se na vlka nebo psa proměnit.. jen pobíhá s holým zadkem. Po díle s dítětem si říkám: Možná to symbolizuje silný mateřský pud vlků. Ale zřejmě taky nic, protože později se ukázalo, že má schopnost nesmrtelnosti a v tom případě nerozumím, co to má společnýho se symbolem vlka. Nějaký nápady?
5) Být Curtisem, tak bych se pokusil najít tu holku, co uměla léčit. Mohla by se partě moc hodit.
6) Opičí kluk nic moc. GTA typ se mi taky moc nezamlouval. Někdo by si toho jeho řádění snad všiml dřív, ne? (Policie) Nevypadalo to, že by se těl zbavoval.
7) Moc se mi líbil díl s pilulema, kdy se všem obrátili schopnosti. Když jsem viděl Curtise v budoucnosti v obleku superhrdiny, myslel jsem, že se jím doopravdy stane. :D Je jediný "normální" (nejnormálnější) a mám za to, že by toho byl schopný. Nehledě na to, že jeho schopnost může nejlépe pomáhat ostatním lidem. Myslím, že jde o nejlepší schopnost, co se zatím v seriálu objevila. Ještě se ji naučit perfektně ovládat. :)
8) Simon přišel za Traderem; a ten se ho ptal: Buying or selling? Simon se odmlčel a přišel střih. Podle mě Simon kupoval i prodával. ;)
9) Zatím nechápu fotku z Las Vegas. Jenom upravená fotka? Žádné rozumné vysvětlení asi není. Jsem zvědavý, jak z toho autor bude kličkovat. A vůbec jak si poradí s celým ne úplně srozumitelným cestováním Simona v čase.
10) Nathan moc dobrá postava, Curtis taky. Hlavní herci odvádí velmi dobrý výkon.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x07
PříspěvekNapsal: ned 06. bře 2011 10:00:05 
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. led 2011 15:26:26
Příspěvky: 61
Bydliště: Oujezd
Votoshka píše:
Pochopil jsem, že každého superschopnost je do určité míry ovlivněná tím, co si kdo přál. A Nathan chtěl sám mít dobrého otce, tak dostal schopnost jím být pro jiné děti. Dokonce je to logičtější než nesmrtelnost... ačkoliv jsem už od začátku doufal, že Nathan bude mít něco opravdu "z první ligy". Tímhle momentem s dítětem jsem byl fakt zklamaný. Nechápu, co to mělo znamenat.

To nebyla Nathanova schopnost, ale schopnost toho dítěte ("nutit chlapy, aby chtěli být jeho otcem")

Votoshka píše:
4) V úvodní znělce je každého superschopnost nějak symbolizována. Simon nemá stín, Curtis svůj stín předběhne, od Kelly jdou vlny, k Alishe vlny jdou opačným směrem... a Nathan má za sebou stín vlka... chtěl jsem se zeptat, co si o tom myslíte? Nejdřív mě napadlo, že podle zmínky o vlkodlacích v jednom z prvních dílů vyjde na povrch, že vlkodlak je on sám. ŠPATNĚ. Potom jsem myslel, že to možná symbolizuje jeho step fathera... ale chyba... ten ani není schopný se na vlka nebo psa proměnit.. jen pobíhá s holým zadkem. Po díle s dítětem si říkám: Možná to symbolizuje silný mateřský pud vlků. Ale zřejmě taky nic, protože později se ukázalo, že má schopnost nesmrtelnosti a v tom případě nerozumím, co to má společnýho se symbolem vlka. Nějaký nápady?


Doufám, že nebude Ďasíkovi vadit, když teď za něj odpovím (on na tu odpověď přišel) - stín vlka/psa tam je jednoduše pro to, že vlk/pes je symbolem smrti :)

_________________
Můj blog


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x07
PříspěvekNapsal: ned 06. bře 2011 21:02:37 

Registrován: ned 06. bře 2011 0:13:10
Příspěvky: 7
Že na něj číhá smrt (vlk) za každým rohem, aha :) To by teoreticky šlo...


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x07
PříspěvekNapsal: úte 08. bře 2011 23:55:02 

Registrován: pon 06. pro 2010 14:57:57
Příspěvky: 116
Kolikokoli: Trošku mě to naštvalo, ale že jsi to ty, tak to jde. :D Zkusím na tebe ještě trochu navázat a rozebrat to do detailu.

Nathan má skutečně jen nesmrtelnost a schopnost vidět mrtvé lidi. To je další věc k zamyšlení - má dvě schopnosti a tu druhou navíc až ve druhé sérii; zatím jsme přišli jen na jediné řešení, proč to tak je - Nathan už je v podstatě taky "duch". Žádný supersluch ani superpéče se ale nekonají, prostě jen má rád děti a obzvlášť ty, co mají schopnost oblbovat kluky, aby se chtěli stát jejich otcem.

Co se týče psa, byl vybraný geniálně. V prvních dílech to totiž ukazuje na Nathanova otčíma, což by znamenalo, že Nathan sám fakt žádnou schopnost nemá. Ve čtvrtém díle ale Nathan (když Curtis vrátí čas a nedostane nucené práce) jako jediný přežije ten masakr, což je fakt velká nápověda, a v pátém díle, aby od toho čtvrtého odvedli pozornost, Nathan říká, že by mohl umět komunikovat se zvířaty, protože se na něj jeden pes (baset) divně koukal... Každopádně je ale pes - smrtonoš - považován za znamení blížící se smrti, což ale i mně samotnému došlo až tehdy, když Nathan znova obživnul (za to se trošku stydím, protože Harryho Pottera znám dost dobře a tam je právě smrtonoš jedním z hlavních témat třetího dílu).

Curtis se mi "nejnormálnější" nezdá, i když možná i jo :) - kdyby neuměl vracet čas, klidně bych se bez něj obešel. Svým způsobem tam je totiž jen proto, aby včas zachránil ostatní a aby rýpal do Nathana...

Co se týče pilulí, to už jsme s Koli taky rozebírali. :) Podle mě takhle celý seriál skončí. Nathan si vezme piluli a myslím (protože si odmítám připustit, že by na začátku třetí série nedostal svou nesmrtelnost zpátky), že ho nakonec někdo opravdu zabije. I v tom díle s jeho bráchou jsem čekal, jak na něj ta pilulka zapůsobí, a nezklamali mě - vůbec mu to nebylo příjemné, možná ho to i trochu bolelo...

_________________
"Misfits is a heart-warming tale about a single white female teacher, who's got epilepsy... and her name is Miss Fits." - Robert Sheehan (Nathan Young)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x07
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře 2011 21:38:39 

Registrován: ned 06. bře 2011 0:13:10
Příspěvky: 7
Ďasík: Nathan získal schopnost vidět mrtvé až po své první smrti. Moc se mi proto líbí vysvětlení, že on sám se vlastně stal "duchem". Když se nad tím tak zamyslím, tak je vlastně docela bizarní splodit s Nathanem dítě. :lol:

Že má dítě superschopnost mě nejdříve nenapadlo, asi to nebylo z dílů příliš patrné, protože jeho schopnost nezasáhla nikoho jiného.

Nathan a jeho přežití masakru je dokonalej moment. Sám jsem si nejdřív pomyslel, je to prostě "lucky bastard", co jako jediný přežil a dál jsem to neřešil. Ani později jsem si tu událost do kontextu s jeho schopností nedal. Super nenápadná ukázka. :)

Když se víc zamyslím nad tím psem, tak musím souhlasit. Je skvěle vybrán.
(Jsem zvědavý, jestli v další sérii bude změna úvodní znělky - s novými schopnostmi.)

Curtis je pro zbytek party nezbytný. Myslím, že jsou mu ostatní málo vděční. Nebýt něj, už jsou všichni v pěkným srabu.

Pilule - pro mě zatím možná nejlepší díl Misfits (plus mlíkař a Nathanův výstřel mozku z hlavy ).


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2x07
PříspěvekNapsal: čtv 10. bře 2011 22:57:27 

Registrován: pon 06. pro 2010 14:57:57
Příspěvky: 116
Votoshka píše:
Nathan získal schopnost vidět mrtvé až po své první smrti.
Přesně tak jsem to myslel. Dokud se prostě nedostal na tu pověstnou "druhou stranu", nemohl duchy vidět. Jiné vysvětlení nemám. :) A s tím, že je svým způsobem bizarní zplodit s ním dítě, jsi mě dostal, sice jsem Misfits promýšlel pořádně, ale tohle mě ještě nenapadlo. :D
Votoshka píše:
Že má dítě superschopnost mě nejdříve nenapadlo, asi to nebylo z dílů příliš patrné, protože jeho schopnost nezasáhla nikoho jiného.
Právě že to bylo dost patrné. Kelly slyšela myšlenky toho dítěte, jak Nathanovi vtlouká do hlavy "Buď můj táta, buď můj táta..." A když to dítě slyšelo, jaký je Nathan budižkničemu (homeless, bez peněz atd.), pomyslelo si "Ty jsi ale debil.", přestalo na Nathana působit a on ho hned dal pryč.
Votoshka píše:
Nathan a jeho přežití masakru je dokonalej moment. Sám jsem si nejdřív pomyslel, je to prostě "lucky bastard", co jako jediný přežil a dál jsem to neřešil. Ani později jsem si tu událost do kontextu s jeho schopností nedal. Super nenápadná ukázka. :)
Tady hodně záleželo na tom, jak moc se na to soustředíš. Mě Misfits vzali fakt hodně a obzvlášť u Nathana jsem opravdu promýšlel každičký detail a hledal, jakou může mít schopnost. A tohohle jsem si všiml okamžitě. Jakmile se Nathan objevil, bylo mi to divné, a když popsal Curtisovi, co se stalo, hned jsem si řekl, že musí být "nezničitelný", něco jako ta holka z Heroes, co spadne z mostu a nic se jí nestane (z Heroes jsem viděl právě jen tenhle díl :)).
Votoshka píše:
Jsem zvědavý, jestli v další sérii bude změna úvodní znělky - s novými schopnostmi.
Já taky. :)
Votoshka píše:
Simon přišel za Traderem; a ten se ho ptal: Buying or selling? Simon se odmlčel a přišel střih. Podle mě Simon kupoval i prodával. ;)
Myslím si to samé.
Votoshka píše:
Curtis je pro zbytek party nezbytný. Myslím, že jsou mu ostatní málo vděční. Nebýt něj, už jsou všichni v pěkným srabu.
No, přesněji řečeno, byli by mrtví. Všichni kromě Nathana. U Curtise je ale problém, že nedostává prostor. Alisha už aspoň dostala Simona, takže je víc vidět. Curtis sice měl Nikky, ale i tak mi přišel hrozně "vedlejší". :)
Votoshka píše:
Pilule - pro mě zatím možná nejlepší díl Misfits (plus mlíkař a Nathanův výstřel mozku z hlavy ).
Moje TOP3:
- díl s Nathanovým úžasným proslovem, který (aspoň pro mě) vstoupil do dějin, pádem na plot atd.
- díl s pilulemi a bráchou, ocenil jsem, jak na Nathana zapůsobila ta pilulka (že mu nebylo zrovna příjemně; kdyby byl po ní naprosto ok, nebylo by to ono) a zjištění, že jeho brácha je duch, bylo nepopsatelné.
- díl s mlíkařem - po díle s Nathanovým pádem jsem si říkal, že nic, co by bylo víc psycho, se nedá v Misfitech natočit, ale spletl jsem se. Tenhle díl je do posledního snímku dokonale promyšlený a nikde není hluché místo. Jediné, co bych oželel, byla nápověda v 33:55, že Curtis nesnáší laktózu (ten čas vím, protože jsem psal bakeLitovi "Už vím, jak ten díl skončí!" :D). Nathanův průstřel hlavy byl geniální a Nathan jako zelenina mi totálně vyrazil dech, Rob to zahrál na 200%, jeho prázdný výraz byl úžasný. Tenhle díl je tak infarktový, že si ho ani moc nepouštím...

Z dalších dílů bych vyzdvihl ty, kde Nathan ještě umírá:
- ten s měňavkou ("Se mnou si nedělejte starosti, já tu jen umřu... Zase.", "Mohli bysme prosím přestat zabíjet naše vedoucí???")
- ten, jak ho zabil otec Simonovy holky ("Nějakej parchant mě včera zabil.", "Vidíte tu krásnou, milou a oblíbenou holku? Myslím, že mě zavraždila.") Tady si mi navíc moc líbilo, jak na konci objal Simona a řekl mu, že je na něj pyšný.

Nejvíc jsem si zatím pouštěl (jako smyčku ani nevím jak dlouho) Nathanův proslov, jeho pád, pohřeb a zmrtvýchvstání, to na mě zapůsobilo hrozně moc. A paradoxně nejmíň si pouštím díl s mlíkařem. Protože vidět Nathana jako zeleninu je prostě šílené. No a pak taky moc nemusím právě ten, jak Curtis pořád vrací čas, aby nekoupil ty drogy, i když se tam toho fakt moc vysvětlí (Tony a Sally, Kelly a ten její snoubenec, Nathan, Simon).

Co se mi ještě líbí, je, že Nathan říká mé opravdu oblíbené výroky ze Spidermana ("Ať uděláš cokoli, zaplatí za to ti, které miluješ." - nechápu, jak mohl Curtis nepoznat, že to není z Nathanovy hlavy) a Šestého smyslu, který je moje srdcová záležitost ("I see dead people.")

A jak jsi sám psal, herci skutečně odvádějí mimořádné výkony, které jsou naprosto uvěřitelné, jako by vlastně v podstatě nic nehráli. :) Za sebe bych vyzdvihl Roba (Nathan) a Iwana (Simon). Iwana možná úplně nejvíc, protože hrát "skoroautistického introvertního nerda" je dost těžký úkol a on se ho zhostil skvěle.

_________________
"Misfits is a heart-warming tale about a single white female teacher, who's got epilepsy... and her name is Miss Fits." - Robert Sheehan (Nathan Young)


Nahoru
Offline Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Český překlad – phpBB.cz