Poslední návštěva: Právě je pát 29. bře 2024 11:49:42


Všechny časy jsou v UTC




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Myšlenky ( Spoiler !)
PříspěvekNapsal: ned 13. úno 2011 14:20:52 

Registrován: ned 13. úno 2011 13:10:59
Příspěvky: 2
Rád bych trošku přispěl do diskuze ;) ..

1.dějství ( to jest bez SUPERHOODIEHO )

beru to tak ,že se stanou ty události jako ty na které se díváme ,ale bez SUPERHOODIEHO

1 .NATHAN umírá u výbuchu auta, když jde pro bráchu.....
2 .CURTIS zabit měnavkou...( u tatéra ani u gamera tímpádem vůbec nebyl )
3 .KELLY A ALISHA by měli být zabité MLÍKAŘEM potom co se stanou slavné...
4 .SIMON jako jediný žijící se musel za určitou dobu stát BUDOUCÍM SIMONEM - získat novou schopnost a to jakousi imunitu vůči ALISHE a cestování v čase ... ( tím se dostávame do dějství 2 - už se SUPERHOOODIEM ) ..Vrátil se do minulosti jako SUPERHOODIE .. v tom čase musel cestovat vícekrát a zachraňovat osobu po osobě aby docílil ,že po vrácení času Curtisem v díle s Mlíkařem všichni přežili...jak by jinak věděl tip top časy co se kdy stane..
5 .SUPERHOODIE umírá kvůli ALISHE --- stane se scénář s mlíkařem --- CURTIS vrací čas a všichni žijí --- SIMON se v mezidobí 3 měsíců od určité osoby dozví ,že byl SUPERHOODIE,chodí s ALISHOU ...
6 .VŠICHNI kupují nové shopnosti --- Konec 2 série...

Za další :
ve verzi bez SUPERHOODIEHO....
1. by mě zajímalo jak se ALISHA,SIMON,KELLY dostali od Gamera (Nathan se obětovat nemohl byl už mrtev... ) ?
2. Jak se KELLY dostala od Tatéra ?

V tomto případě by znamelo že se nemohly stát tyhle skutečnosti bez SUPERHOODIEHO ,ale stalo se mnoho jiných věcí s výsledkem SIMON jako jediný přeživší ---- nebo všichni žili a simon se vracel pouze pro alishu ? podle toho co říká je to taky možný ..

a nebo sem se v tom už zamotal a nevím co píšu že ? vrtá mi to hlavou jak to vše je ..to cestování časem .. veškerý paradoxy .. atd to asi nemá smysl řešit stejně si to tvůrci udělali podle sebe - jsem zvědav jak to bude vysvětleno..

A ta fotka z Vegas je jasnej švindl na ALISHU aby mu věřila ..ta fotka se objevila až potom co SIMONOVI řekla ,že by se tam ráda někdy podívala ...jinak si to nedokážu vysvětlit....

A jako další věc by mě zajímalo jak se dostalo VIDEO bikera alias SUPERHOODIEHO do PC Simona ?

Za poslední docela důležitá skutečnost .. pokud Simon dosáhne fáze budoucího simona musí logicky zemřít není liž pravda?

Pokud sem píšu nějaký velký bludy tak se nezlobte ....


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myšlenky ( Spoiler !)
PříspěvekNapsal: ned 13. úno 2011 17:01:09 

Registrován: pon 06. pro 2010 14:57:57
Příspěvky: 116
Ještě jsi zapomněl na jednu věc. Bez superhoodieho by Nathan nikdy neměl ten svůj slavný proslov na střeše kulturáku a nezemřel by (což by ještě tak nevadilo, protože by mohl zemřít, až by ho měňavka nabodla na tu trubku). Každopádně z toho ale plynou dvě otázky: Když měl i Nathan vymytý mozek, jak se Simon zbavil té holky, když ji Nathan neshodil ze střechy (jinak by už měla celá Británie vymytý mozek), a taky jak mohl superhoodie vědět, že je Nathan nesmrtelný a poslat jim tu vlaštovku? :)

_________________
"Misfits is a heart-warming tale about a single white female teacher, who's got epilepsy... and her name is Miss Fits." - Robert Sheehan (Nathan Young)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myšlenky ( Spoiler !)
PříspěvekNapsal: úte 15. úno 2011 22:15:30 
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. led 2011 15:26:26
Příspěvky: 61
Bydliště: Oujezd
Prostě čas je kružnice. Nic nebylo první nebo druhé. Prostě se všecko stalo, tak jak se to stalo a děje se to pořád a pořád znovu.

_________________
Můj blog


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myšlenky ( Spoiler !)
PříspěvekNapsal: stř 16. úno 2011 12:39:54 

Registrován: pon 06. pro 2010 14:57:57
Příspěvky: 116
Koli: Já věděl, že to sem napíšeš. :) A svým způsobem máš pravdu... Jenže ten tvůj "kruh" nejdřív musel vzniknout. Čas prostě běžel a pak se udělala určitá "smyčka", v okamžiku, kdy se Simon vydal přepsat minulost. Ale ta první verze existovala, musela. Jinak by future Simon neměl motivaci se vracet a Superhoodie by byl úplně zbytečný. Je jasné, že tím, jak tu minulost přepisuje, se ta minulá minulost maže, takže to nakonec vyznívá, že se nikdy nestala, ale prostě se stát (nejdřív) musela, aby ji šlo vůbec přepsat.

Fry měl taky ve Futuramě normálního otce, dokud se nevrátil do minulosti, nezabil ho a nestal se sám sobě otcem, aby se vůbec mohl narodit... Prostě přepsal minulost a tím pádem ano, ta původní minulost přestala existovat. Ale předtím existovala.

Je to prostě jako když něco píšeš a pak to vygumuješ a napíšeš na ten papír něco jiného. To, žes tam předtím něco napsala, nemůžeš popřít. :D

_________________
"Misfits is a heart-warming tale about a single white female teacher, who's got epilepsy... and her name is Miss Fits." - Robert Sheehan (Nathan Young)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myšlenky ( Spoiler !)
PříspěvekNapsal: stř 16. úno 2011 14:09:17 
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. led 2011 15:26:26
Příspěvky: 61
Bydliště: Oujezd
eeh... koukni se už na toho Trpaslíka :D. Tam je Lister svým vlastním otcem! Narodil se mu syn a toho přenesl do minulosti, aby z něj po letech vyrostl právě on a měl syna, kterého dal do minulosti a tak pořád dokola. Nikdy nebyl Lister bez otce.

Dovolila jsem si namalovat obrázek :D.
Obrázek

Teorie A:
Tak jak říkáte vy. Prvně tam superhoodie nebyl, z Nathana se stal slušňák, všichni umřeli atd. Tahle verze může být pravdivá, ale Vesmír má rád minimum odpadu. Tady je odpadem jedna linie (bez superhoodieho), která tam stále zůstává, ale je nevyužitá.
Příklad: Hrdinové (Peter vybuchl a zničil město/Peter vybuchl nad městem), Hvězdná brána (poslali z budoucnosti lístek, aby nebyli ovládnuti mimozemšťany), Návštěvníci (filmy), částečně i Stroj času...

Teorie B:
Teorie kruhu. Tak jako v Listerově případě o otcovství. Bod, kdy se objeví superhoodie a zachrání Nathana, je bodem, kdy se future Simon vydal ho zachránit. Není žádný skok přes reality atd. Žádný odpad. Vše se děje stále dokola.
Příklad: Červený trpaslík, Záhada vyvoleného, Předtucha, Harry Potter a Vězeň z Azkabanu, Konec věčnosti (Asimov), Hvězdná brána (rok 1969), Hrdinové (Hiro se vydá do minulosti a stane se hrdinou, aby o tom v budoucnosti jako malý chlapec četl)...

Teorie C:
Zkombinované teorie A a B. Přestože se zdá, že je to to samé, jako Ačko, tak to není tak úplně pravda. Mezi Nathanovým útěkem a Simonovým návratem je "nic". Spojnice, která by se mohla teoreticky stát, ale nestala se, protože se u Nathana objevil Superhoodie. Je to tedy něco jako teorie A, ale bez odpadu. Protože jakmile se něco stane, tak už to nesmažete (jak říkáš Ďasíku - můžeš vygumovat, co jsi napsal, ale navždy v papíře zůstane stopa po předchozím gumování a na gumě zůstanou částečky tuhy). Teorie C je taková "translace". Došlo k novému uspořádání, ale beze změny reality. Nezůstanou 2 reality (jedna se superhoodiem a druhá bez něj), ale pouze ta "opravená" s ním. Snad chápete, co tím myslím. :D. Když nad tím přemýšlím, tato teorie se mi taky zamlouvá. Ale myslím, že nakonec bude uplatněna teorie A, protože je používána nejčastěji.
Příklad: Futurama, Návrat do budoucnosti... + filmy z kategorie B a pár filmů z kategorie A...

Děkuji za pozornost :D

_________________
Můj blog


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myšlenky ( Spoiler !)
PříspěvekNapsal: stř 16. úno 2011 15:01:08 

Registrován: pon 06. pro 2010 14:57:57
Příspěvky: 116
Konečně jsem po opravdu dlouhé době pochopil, jak je to s tím tvým Listerem (a stačil popis, obrázky nebyly nutné, navíc z B opravdu nelze nic vyčíst ;)), ale je to naprosto ulítlé a nereálné, nemohl zplodit syna (sebe), když předtím neexistoval, což nemohl, protože se ještě nezplodil. :D Futurama tohle řeší mnohem líp. Fry se zplodí, protože zabil svého původního otce a chce se narodit. To dává smysl.

A s tím Harrym Potterem jsi mě dostala, je to fakt Listerovsky, naprosto šílený kruh (aspoň ten konec, když jedou oba, vyučování nevím nevím). Ale zároveň je to i reálnější než Lister. :D

Zkus tu verzi B trochu víc rozepsat, co se Misfits týče. Pochopil jsem (ale to všichni a ve všech teoriích), že se Simon vrátil a zachránil Nathana. Popiš ten kruh podrobněji, počátek už máš. ;)

Edit 1: Jo a já jsem samozřejmě myslel C, ta stará verze prostě nezůstane někde vedle jako v A, dokonale se přepíše tou novou... Verze A nenastane nikdy, to je blbost, nikdy nebudou dvě reality vedle sebe, když se vrátíš, tak minulost prostě přepíšeš, nevytvoříš novou paralelní realitu. Více možností je možných jen pro budoucnost, ale stejně se z nich v přítomnosti vždycky nakonec vybere jen jedna jediná (kterou pak stejně někdo přepíše :D).

Edit 2: Teď mě napadl jeden film a taky jeden strašidláckej díl Simpsonů. Myslím, že se tomu jevu říká butterfly effect. Prostě se vrátíš do minulosti, něco tam pokazíš (zašlápneš motýla, nakazíš dinosaura chřipkou), pak se vrátíš zpět do své doby a zjistíš, že druh Homo sapiens se vůbec nevyvinul, resp. že nikdo neví, co je to kobliha, protože koblihy jsou déšť a ne jídlo (Už zase prší!). :D

Edit 3: ad Edit 1 (ta stará verze prostě nezůstane někde vedle jako v A, dokonale se přepíše tou novou): ještě lépe - v okamžiku, kdy se vrátíš, se ta původní linie prostě zruší a začne probíhat znovu, ale jinak. Prostě to, co dělá Curtis. Něco se nepovede, tak odmaže kus historie a začne ji psát znovu. To je jediné možné řešení. :D

_________________
"Misfits is a heart-warming tale about a single white female teacher, who's got epilepsy... and her name is Miss Fits." - Robert Sheehan (Nathan Young)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myšlenky ( Spoiler !)
PříspěvekNapsal: stř 16. úno 2011 15:23:00 
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. led 2011 15:26:26
Příspěvky: 61
Bydliště: Oujezd
Ten kruh v rámci Misfits je, stejná jako s Listerem nebo HP. Třeba předtím, než se Simon vydal do minulosti, tak si posadil Alishu na koleno a řekl: "Hele, zlato, pamatuješ, jak jsme se dali dohromady?" Alisha řekne: "No jasný, zachránil jsi Nathana atd. atd. a pak jsi zemřel, ale vlastně jsi to tehdy nebyl ty." A Simon řekne: "Ne, tehdy jsem to nebyl já, ale teď už jsem to já. Dokonce mám schopnost cestovat v čase." Alisha: "Co tím myslíš?" Simon: "Musím do minulosti, aby se mohla stát budoucnost, tak jak ji znáš." Alisha: "Néé!" A šup. Future Simon je na konci šestého dílu 1. série a zachraňuje Nathanovi zadek. Pak zemře a Alisha se dá dohromady se Simonem, jsou spolu, všecko v poho a najednou jí Simon řekne, že musí do minulosti. Tak jde do minulosti, zachrání Nathana a ostatní a Alisha se dá dohromady se Simonem, který jí po nějaké době řekne, že musí do minulosti. Prostě stále dokola. Nebylo nic takového, že Alisha zemřela a Simon byl smutný, tak se vrátil, zachránil ji, zemřel a Alisha s mladým Simonem žili šťastně až do smrti. Nevím, jak jinak to popsat.

_________________
Můj blog


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myšlenky ( Spoiler !)
PříspěvekNapsal: stř 16. úno 2011 16:06:14 

Registrován: pon 06. pro 2010 14:57:57
Příspěvky: 116
Líp to napsat nešlo. Gratulace, fakt jsem to pochopil. :) JENŽE! Simon by takhle neměl žádnou motivaci, proč se vracet (samozřejmě kromě toho, aby se stalo to, co se už stalo). Ale k tomu, aby "riskoval svůj život cestováním v čase" musel mít prostě motivaci lepší. Musel se vrátit, aby všechny zachránil. To on třeba ani netuší, protože možná věří kruhu, ale je to tak. :D

Zajímavé ale je, že během toho neustálého cestování v čase musel hrozně zestárnout (ale pak stejně umřel, tak proč ne). Představuju si to tak, že se vrátil, nechal si udělat plastiku a zachránil na kole Nathana. Pak čekal, co se teď stane, protože změnil minulost. Zjistil, že Nathan kvůli tomu, že ho zachránil, umřel, ale pořád lepší, než kdyby byl slušňák. :D Kvůli tomu se ale zpátky nevracel, což je divné, asi z první minulosti věděl, že je Nathan nesmrtelný a že je to jedno (třeba to zjistil, když Lucy v první verzi, potom, co Simon zneškodnil vymývačku mozků sám, napíchla Nathana na trubku a on se pak ještě ten den, než ho stihli odvézt do márnice, zase probudil). Mezitím si řekl, že ta plastika byla chyba a nechal se změnit na původní verzi a když se mu to zahojilo, vrátil se do chvíle, kdy si řekl, že už Kelly truchlila dost a poslal jí vlaštovku. Pak zachránil Curtise (v první verzi Curtis umřel a pak se to třeba i vyšetřovalo, takže se nemuselo stát to s hráčem a bráchou; tatér se nestal určitě) a čekal, jak se to vyvrbí, třeba si říkal, že když Curtis žije, bude už všechno v poho. Jenže to v poho nebylo, Nathan si vzal pilulku a umřel, takže se zase musel vrátit a zachránit ho - čímž už vrátil dvě figurky do hry a doufal, že už si konečně parta nějak poradí... Jenže byl svědkem, že ani s Nathanem a Curtisem po boku si ta partička prostě neporadí - protože se zbytečně zapletli s tatérem (to se v první verzi vůbec nestalo, nebyli lidi) - a tak si zjistil, že je tatér alergický na buráky a vrátil se (už min. potřetí) a doufal, že když je sám sobě hodí, že to jeho staré já pochopí a využije. Plán vyšel, jenže pak se stalo to s hráčem. Tam pro změnu umřela Alisha, Simon truchlil a přemýšlel, jak tomu zabránit, a nevracel se zpátky. Pak se stalo to, že byli slavní (kromě Alishy, ta byla mrtvá) a všichni kromě něj umřeli. A v ten moment ho napadlo, že může zachránit Alishu tak, že se nechá zabít místo ní a že kdyby to náhodou nevyšlo a zase všichni kolem umřeli, jeho staré já napadne to samé, akorát se třeba nebude muset vracet tak daleko jako on. :D :D :D

To je guláš, co? ;)

_________________
"Misfits is a heart-warming tale about a single white female teacher, who's got epilepsy... and her name is Miss Fits." - Robert Sheehan (Nathan Young)


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myšlenky ( Spoiler !)
PříspěvekNapsal: stř 16. úno 2011 16:18:57 
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. led 2011 15:26:26
Příspěvky: 61
Bydliště: Oujezd
Je to zkomolené, matoucí a ještě nudnější než palubní časopis belgických aerolinií, jak by řekl Kryťák :D.
Ale ne, teď vážně. Prostě podle mě je tato verze příliš složitá. Pochybuji, že by si Simon nechal udělat plastiku. Díky tomu, že Alisha znala jeho "skrýš", tak tam po čase pozvala i "současného" Simona, který tam mohl najít nějaký dopis nebo zprávu, co se kdy stalo. Motivaci pro návrat si můžu klidně vzít z toho Návratu do budoucnosti - prostě to musel udělat, jinak všichni začali pomalu mizet, protože tím, že zůstává v budoucnosti, nebyl v minulosti a nemohl je zachránit.
Nebo to mohlo být jako v tom Potterovi - do minulosti se dostal původně kvůli něčemu jinému, nebo třeba vůbec neměl schopnost cestovat časem, ale někdo ho tam poslal a pak si vybavil, že má s sebou (v mobilu/na papíře) ty časy, kdy se co stalo. Tak holt "naplnil svůj osud". Asi jako když Kassandra předpověděla Listerovi, že ji zabije. On schválně řekl, že ne, že bude vzdorovat osudu a tak ji nechal být a odešel. Přitom přilepil žvýkačku na stěnu, ale ta spadla a nakonec to vedlo v vylití sklenice s vodou na dráty a následné usmažení Kassandry. Prostě budoucnost nemůžeš změnit tak, jako nemůžeš změnit, co jsi měl včera k snídani.

_________________
Můj blog


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myšlenky ( Spoiler !)
PříspěvekNapsal: stř 16. úno 2011 16:38:17 

Registrován: pon 06. pro 2010 14:57:57
Příspěvky: 116
Ta plastika byla čistě jen narážka na to, že ho v S01E06 nehrál Iwan Rheon, ale (asi, aspoň tak podle mě v té kukle vypadal) nějaký Číňan. Nic víc, jen pokus o vtip a vysvětlení, proč to v první sérii nebyl Simon a ve druhé jo. :D

A budoucnost změnit lze! Protože ještě není. :D Vždycky je několik možností, co se může stát a nakonec se vybere jedna z nich, která se stane jedinou možnou přítomností. :) A teď si krásně protiřečím, protože v osud věřím. :) Na druhou stranu D. Shan napsal, že ani Osud nemůže znát budoucnost, jen zná ty možnosti, co můžou nastat a postrkuje lidi tak, aby se nakonec ta z nich, kterou on nejvíc chce, což je samozřejmě ta nejhorší. :D

_________________
"Misfits is a heart-warming tale about a single white female teacher, who's got epilepsy... and her name is Miss Fits." - Robert Sheehan (Nathan Young)


Nahoru
Offline Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Český překlad – phpBB.cz