Author Archive

Titulky 2×04

napsal | 4. 12. 2010 | 12:26 | News

 NEWS A máme tu titulky k aktuální epizodě. Tentokrát neměl xxENDxx v pátek na překlad čas, takže jsem překládal jenom já (BugHer0) a END se postaral o korekce. Čeká vás další výživná epizoda plná napětí i dramatu. Přesně tak, jak jsme u Misfits zvyklí. Přeji příjemnou zábavu a příště si odpusťte ty komentáře průběhu překladu. Titulky překládáme oba zadarmo a vinit mě z toho, že jste kvůli mně nešli dlouho spát, i když byly nakonec titulky stejně až ráno, to je i na mě trochu silný kafe.

O vaše názory na aktuální epozodu se s námi nezapomeňte podělit v komentářích a na fóru!

Hudební motiv z epizody 2×03

napsal | 28. 11. 2010 | 18:56 | News

Pokud jste už viděli aktuální epizodu seriálu Misfits, možná vás, stejně jako mě, zaujala velmi působivá melodie, která hraje na pozadí při scéně, ve které zjišťuje Alisha totožnost maskovaného zachránce. Už při prvním zhlédnutí mi při té scéně naskakovala husí kůže a pouštěl jsem si ji několikrát dokola. Myslím, že takhle povedená hudba by neudělala ostudu ani hrdinskému kinohitu typu Temného rytíře. Tento hudební motiv byl složen přímo pro seriál Misfits skupinou Beetroot Music a vy si ho můžete znovu vychutnat v tomto dvouminutovém videu, ve kterém jsou záběry hudebníků sestříhány se scénou z aktuální epizody seriálu.

Video najdete po otevření tohoto článku, ale otevřete si ho, až po zhlédnutí třetí epizody, nebo se připravíte o překvapení.
(Pokračování textu…)

V průběhu čekání na druhou řadu jsme tu uspořádali 6 anket. V každé z nich jste dávali hlasy nejlepším písním z jednotlivých epizod první řady Misfits. Výsledky jsem nakonec vyhodnotil a vyšlo mi z toho 9 písní, které se budou ucházet o titul nejlepší píseň první řady seriálu Misfits.

UNKLE – Lonely Soul
Klaxons – Atlantis To Interzone
Urge Overkill – Girl You’ll Be a Woman Soon
Kleerup ft. Lykke Li – Until We Bleed
Skepta – Rolex Sweep (Vandalism Remix)
Kasabian – Underdog
Adele – Hometown Glory (High Contrast Remix)
The XX – Stars
Chase & Status – Pieces (feat. Plan B)

Všechny finálové skladby si můžete poslechnout po kliknutí na jejich název v tomto článku nebo na našem fóru. Jakmile si je poslechnete a pečlivě zvolíte svého osobního favorita, udělte mu hlas v anketě, kterou najdete napravo od tohoto článku.

Hlasování necháme běžet do 16. prosince a poté vyhlásíme celkového vítěze!
Do komentářů pište, jakou píseň jste vybrali a proč.

Nejlepší song třetí epizody

napsal | 25. 1. 2010 | 15:08 | News

Epizoda 3

Je tu další týden a s ním i nová anketa. V minulém týdnu jste jako nejlepší song druhé epizody zvolili úderný hit Atlantis To Interzone od kapely Klaxons (38% hlasů) a na druhém místě se s 24% umístila modernější verze písně Girl You’ll Be a Woman Soon od Urge Overkill. Z ostatních písní nezískala žádná více než 7% vašich hlasů.

Tento týden bude váš výběr značně omezený, neboť budete vítěze vybírat pouze z pěti songů. Pusťte si písně na youtube zde, zamyslete se a udělte svůj hlas. Hlasovat můžete opět do příští neděle.

Nejlepší song druhé epizody

napsal | 18. 1. 2010 | 0:16 | News

anketa

Je tu pondělí, takže startuju hlasování o nejlepší song druhé epizody. Jako nejlepší píseň epizody první jste zvolili Unkle – Lonely Soul (43% hlasů), kterému šlapali na paty Florence a the Machine s písní You’ve Got the Love (28% hlasů). Do závěrečné ankety o nejlepší song také přidám Heroin od Velvet Underground, o který jste se hlasitě dožadovali a zřejmě by pro něj hodně z vás hlasovalo, kdybych ho neopomněl. Tímto se omlouvám.

Tentokrát budete vybírat z 10 songů, takže to bude určitě těžší. Vypadá to na souboj staré klasiky a moderního soundu. Sám jsem zvědav, jak to dopadne. Hlasujte do příští neděle, kdy hlasování ukončím a dám sem anketu pro třetí epizodu. Jednotlivé písně si můžete poslechnout zde, tak směle do toho.

Do diskuze k tomuto článku pište, proč jste zvolili právě ten či onen song nebo mezi kterými jste se rozhodovali.

Nejlepší epizoda Misfits?

napsal | 17. 1. 2010 | 20:22 | News

anketaHned po skončení první série Misfits jsem umístil na tyto stránky anketu, ve které jste měli ze šesti epizod vybrat tu nejlepší. Nakonec vás hlasovalo dohromady 202 a výsledky vidíte na obrázku vlevo.

Nejvíce se vám líbila pátá epizoda, která měla sice celou dobu pozvolné tempo, ale její závěr byl doslova strhující. Na druhém místě se (k mému vlastnímu překvapení) umístil finálový díl první série. Čekal jsem, že nebude tak vysoko, protože se toho v něm přeci jen (kromě Nathanovy schopnosti) moc nevyřešilo. Možná je to tím, že už máte plné zuby klasických amerických finále typu „mozek nech doma a narvi do toho co nejvíc akce a šokujících zvratů.“

Ještě víc mě ale překvapilo, že třetí epizoda obdržela pouhé tři hlasy. Nicméně toto je hlas lidu…

Dnes v noci spustím novou anketu, ve které budete vybírat nejlepší song druhé epizody, takže určitě během následujícího týdne tyto stránky navštivte a odešlete váš hlas.

Po delší době se hlásím, protože bych vás rád upozornil na novou anketu, kterou jsem na tyto stránky umístil. Aby tu nebylo tak mrtvo, rozhodl jsem se, že zjistíme, kterou píseň ze seriálu, jste si oblíbili nejvíce. Každý týden budete udělovat hlasy písničkám z jedné epizody. Začneme první epizodou, u které můžete vybrat vašeho favorita už teď. Za týden se tu objeví v anketě seznam songů z druhé epizody, pak ze třetí atd. Po uplynutí šesti týdnů výsledky vyhodnotím a z nejúspěšnějších songů sestavím finálovou anketu, do které přidám i titulní píseň seriálu od skupiny The Rapture. Opět vám dám nějaký ten čas na rozhodnutí a tím dostaneme vítěznou píseň.

Prvních šest nominovaných pecek si můžete přehrát zde a odeslat svůj hlas.

Výsledky předchozí ankety o nejlepší epizodu Misfits zveřejním během následujících dnů.

Misfits šlapou Hrdinům na paty!

napsal | 29. 12. 2009 | 14:26 | News

Doufám, že jste v klidu a pohodě prožili vánoční svátky a ještě teď jste v dobré náladě. Velice mě těší, že se úspěšně rozšiřuje divácká základna Misfits v ČR. Na ČSFD každý den seriál ohodnotí cca 10 lidí a přitom se celkové hodnocení neustále drží mezi 85 a 86 procenty. Misfits již v žebříčku na ČSFD předhonili americké seriálové novinky jako FlashForward nebo V, nově dokonce i Útěk z vězení (kdo neskončil po první sérii, tak asi ví, že naprosto zasloženě) a nyní si britský seriálový klenot brousí zuby na Hrdiny.

Osobně jsem vydržel na Heroes koukat asi do půlky třetí série. První považuji až na finále za téměř geniální, ve druhé už se mi nělíbilo, jakým směrem se děj ubírá a některé dějové linie byly naprosto zbytečné a při třetí mi totálně došla trpělivost především kvůli nelogickému chování hlavních postav a Hirovi, ze kterého udělali naprosto trapného debílka. Proto si myslím, že by si Heroes zasloužili mnohem nižší hodnocení.

I když se pořadí každou chvíli mění, z následujícího snímku sami vidíte, že se v hodnocení na ČSFD aktuálně Misfits drží pouhou jednu příčku za mnohem známějším americkým hitem.

Misfits vs. Heroes

Máte radši Hrdiny nebo Misfits? Dají se tyhle dva seriály vůbec srovnávat? Co se vám na Misfits líbí víc/míň než na Heroes? Podělte se s námi o svoje názory v diskuzi.

Kompletní soundtrack k Misfits!

napsal | 22. 12. 2009 | 13:35 | News

Ježíšek přišel tento rok o něco dříve. Exkluzivně pro návštěvníky těchto stránek jsem totiž připravil neoficiální soundtrack k seriálu Misfits! V archivu najdete 52 písní.

Skladby jsou řazeny vzestupně podle toho, kdy hrály. Nechybí ani kompletně vyplněné ID3 tagy, playlist a krásný obal na CD od biskina. Celková stopáž má téměř 4 hodiny, takže se nudit rozhodně nebudete.

Přeji příjemý poslech a krásné prožití vánočních svátků.

STÁHNOUT KOMPLETNÍ SOUNDTRACK

P.S.: Nezapomeňte do komentářů napsat, které songy se vám nejvíc zalíbily.

Nathanovo video z poslední epizody

napsal | 21. 12. 2009 | 14:15 | News

Dnes tu pro vás mám otitulkovaný sestřih některých Nathanových hlášek, který v poslední epizodě daroval Simon Kelly. Pustit by si ho měli pouze ti, co už první sérii Misfits dokoukali. Pokud do téhle kategorie nepatříte, zbytečně se připravíte o překvapení.